תוכן

כנס בוגרי נובוטוק

השנה לכבוד יום המודעות 2022 הופק כנס פרונטלי עוצמתי ראשון מסוגו, בו התארחו בוגרי תוכנית נובוטוק ובני משפחתם. בכנס חוץ ממגוון התכנים המעניינים שהוגשו לקהל, נערכה ההשקה לתוכניות ההמשך למתקדמים. השקת קהילת נובוטוק והשקת תוכנית BIG TALK – תוכנית המשך למתקדמי נובוטוק.

מתוך מחשבה על הצורך של האדם שמגמגם במתן פלטפורמה תרגולית המשכית וכן קבוצת תמיכה המהווה מקום לייעוץ מקצועי בפן הרגשי ופן הטכני. נובוטוק יצרה קבוצת המשך בה המטופלים יכולים להיפגש באופן מקוון, אחת לשבועיים, עם עמיתיהם ואיש מקצוע, להמשך תרגול טכניקות, תוך העלאת חוויות ושיתופים.

המשתתפים בכנס האזינו להרצאתו המרתקת של ערן גולדשטיין מטפל גוף נפש בשיטת IBSR stuttering בנושא 'הדיבור הפנימי של האדם שמגמגם' – כיצד שינוי דפוס הדיבור הפנימי מסייע לשיפור בחוויית הדיבור.

בנוסף, נערך פאנל בוגרים מרתק ומפעים שהונחה ע"י הקלינאית ברכה גולדווסר, בו המטופלים שתפו את נקודת המבט שלהם על הגמגום והעלו חוויות ואנקדוטות מרגשות וסוחפות.

סדרת הפודקסטים המקצועית מבית היוצר של 'נובוטוק'

המרכז לטיפול בהפרעות שטף וגמגום

בסדרה זו נארח מטופלים ומטפלים מהקשת הרחבה של הפרעות שטף. המטרה שלנו היא לקרב את הנושא לקהל הרחב בשביל להעלות מודעות ולשבור את הסטיגמה. מזמינים אתכם להאזין, להעמיק בנושא, לחוות ולשתף אחרים.

#17 מעורבות הורים בטיפול

בפרק מספר 17 משתפת רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בגמגום את המאזינים על חשיבותה של מעורבות הורית ומשפחתית כחלק מטיפול הוליסטי מיטבי עבור מטופלים המתמודדים עם גמגום. לאחר ההאזנה אתם תחשבו אחרת על המונח טיפול בגמגום.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#16 איך נכון להתנהל במסגרת החינוכית בגילאים השונים למתמודדים עם גמגום

בפודקאסט מספר 16 משוחחות רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מטפלת מקצועית בגמגום והודיה ארליך מורה, דוקטורנטית בחינוך ואשה שמגמגמת על הגמגום במסגרת החינוכית.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#15 הימנעות מלהוציא לפועל רצונות ולהיות מי שאנחנו

בפודקאסט מספר 15 משוחחות רבקה אלימלך וחגית אורנשטיין קלינאיות תקשורת מקצועיות בטיפול בהפרעות שטף וגמגום, על חלק בלתי נפרד מהגמגום, והוא - ההימנעות. הימנעות מלהוציא לפועל רצונות ולהיות מי שאנחנו. בפרק תוכלו לקבל תשובה כיצד ניתן להפחית הימנעויות ולהגביר השתתפות.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#14 דרכים להתמודדות עם התנגדות בטיפול

בפודקאסט מספר 14 משוחחות רבקה אלימלך ושרון שיש קלינאיות תקשורת מקצועיות בטיפול בהפרעות שטף וגמגום, על דרכים להתמודדות עם התנגדות בטיפול. התנגדות היא דבר בריא או לא? אחרי שתקשיבו לפרק תדעו את התשובה.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#13 גמגום, קבלה ומה שביניהם

בפודקאסט מספר 13 משוחחים רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בגמגום וד"ר איתי גליק פסיכולוג קליני, על גמגום, קבלה ומה שבניהם. אם אתם רוצים להבין טוב יותר כיצד ניתן לקבל את הגמגום ולחיות איתו טוב יותר אתם מוזמנים להקשיב.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#12 שילוב של מאפייני קשב וריכוז בטיפול בגמגום

בפודקאסט מספר 12 משוחחות רבקה אלימלך ומור שוראקי קלינאיות תקשורת מקצועיות בטיפול בהפרעות שטף וגמגום, על הצורך בהתייחסות לשילוב של מאפייני קשב וריכוז בטיפול בגמגום. אם גם אתם שאלתם את עצמכם איך ניתן להתייחס גם לקשב בטיפול בגמגם, אז תדעו שישנה אפשרות להתאים את הטיפול באופן נכון ומדוייק יותר

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#11 מחשבה-רגש-מעשה, יש אפשרות לשבור את המשולש הזה?

בפרק מס' 11 משוחחים רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בגמגום ממכון 'נובוטוק', ואופיר ברנשטאם מלווה רגשי לאנשים שמתמודדים עם גמגום במכון 'נובוטוק', על האפשרות לשנות דפוסי חשיבה ולהגיע לתוצאות טיפול טובות יותר בקבלת תמיכה רגשית נכונה בטיפול בגמגום. אל תפספסו הזדמנות לגלות דרך חדשה!

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#10 הדרכת הורים לילדים שמגמגמים

בפרק מס' 10 משוחחות רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בגמגום ממכון 'נובוטוק', ורחלי מורגנשטרן עו"סית קלינית, על תובנות בהדרכת הורים לילדים עם שונות ספציפית כמו גמגום, ועל כך שאפשר לקבל הדרכה הכרחית ולא להישאר עם זה לבד

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#9 מתמודדים עם גמגום. יש לכם שאלות?

בפרק מס' 9 משוחחות רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בגמגום ממכון 'נובוטוק', וקורל קריכלי מטופלת אמיצה שמתמודדת עם גמגום, על הדילמות השונות שעוברות על מטופלים בתהליך טיפולי בגמגום. יש כאן הרבה תשובות בשבילכם

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#8 מיינדפולנס וחמלה עצמית והקשר לגמגום

בפרק מס' 8 משוחחות רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בגמגום ועדי רימל קלינאית תקשורת מנהלת מרכז מדברים על המשמעות של מיינדפולנס וחמלה עצמית כחלק מתהליך טיפולי נכון בגמגום

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#7 גמגום נרכש בגיל מאוחר - יש כזה דבר?!

בפרק מס' 7 משוחחים מיכה עציון - אדם מבוגר בעל לקות שטף נרכשת ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בתחום הפרעות שטף וגמגום על גמגום נוירוגני. יש דרך להתמודד עם זה - אל תישארו לבד

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#6 התמודדות עם שונות בשוק העבודה

בפרק מספר 6 רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בתחום הפרעות השטף מארחת את שולי בן לולו מנהלת בית ספר למכירות, מלווה עסקים ובעלות עסקים ויועצת להתקדמות תעסוקתית ומשוחחת איתה על טיפים נכונים עבור מתמודדים בעולם התעסוקה ובמיוחד עבור מתמודדים עם שונות בראיונות עבודה, עסקים פרטיים וקריירה מקצועית.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#5 חוויה של אדם שמגמגם ברצף החיים

בפרק החמישי משוחחים ניב באומל מטופל בנובוטוק ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף על כל ההיבטים בחוויית הילד, הנער, הבחור והאדם שמגמגם. תוכלו להתחבר לחלק החיובי וגם לקושי ולכאב שיש לאדם שמגמגם במסלול החיים

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#4 הדרכת הורים לילדים שמגמגמים

בפרק הרביעי משוחחות גבריאלה הודס קלינאית תקשורת, מרצה, מדריכה ובעלת קליניקה פרטית, חברה ב-the lidcomb program ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, על חלקים מהתמודדות של הורים לילד שמגמגם. בפרק זה תוכלו לשמוע מתי כדאי ללכת לטיפול, למי כדאי לפנות, מה עושים כשהילד/ה לא מעוניין לטפל ועוד... ובמיוחד להקשיב כיצד ניתן להיות הורה משמעותי בסיפור של הילד/ה שלך

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#3 חשיבות מתן מענה רגשי בטיפול בגמגום

בפרק השלישי משוחחים ערן גולדשטיין מטפל גוף נפש בשיטת IBSR ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, על חוויית מטפל רגשי להפרעות בשטף הדיבור שהוא בעצמו חווה גמגום. מהו מסלול חייו בצל הגמגום ואיך כיום הוא חי באור הגמגום ומאיר לאנשים אחרים

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#2 עושים סדר - דיבור מהיר, חטוף וגמגום

בפרק השני משוחחים משה הרשקוביץ דוקטורנט בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה ומרצה במכללות אורנים ושאנן ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, על ההבדל בין גמגום לדיבור חטוף, ועל החלקים הנוספים שיכולים לאתגר אנשים הלוקים בהפרעת שטף מסוג דיבור חטוף בשילוב של גמגום ודרכי התמודדות.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#1 נעים מאוד - גמגום סמוי

בפרק הבכורה של סדרת הפודקסטים,
משוחחים ברכה גולדווסר קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, אסף ווינברום מטופל בנובוטוק מעצב תאורה ומרצה בכיר במכללות לעיצוב ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף,

על סוג של גמגום שאינו מוכר על מנת להכיר ולהעמיק את הידע, לשמוע ולהיחשף למה שעובר על אנשים עם גמגום שאינו נשמע וגם לא כל כך נראה, וללמוד על דרכי ההתמודדות שלהם.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

תוכנית מיוחדת לציון
חודש המודעות לגמגום

בתוכניתה השבועית של ורדה רזיאל ז'קונט התארחה רבקה אלימלך, קלינאית תקשורת מקצועית במכון שלנו, בה היא סיפרה ושיתפה על עולמם של המטופלים ודרכי ההתמודדות עם הקשיים אותם הם חווים.

פעילות חודש הגמגום 2021

הרצאות

הרצאה מספר 1

לדבר ללא מאבק בשיטת IBSR

גישת IBSR הינה שיטת טיפול הוליסטית פורצת דרך, המבוססת על שיטת "העבודה" של ביירון קייטי. השיטה מאפשרת ליצור גשר לעולמם הפנימי של ילדים ומבוגרים שמגמגמים. לאתר את דפוסי החשיבה הרגשיים וההתנהגותיים ולחקור אותם, להשתחרר מהשפעתם ולהחליפם בעמדות ואמונות מעצימות. נסקור את עקרונות הגישה, נדגים באמצעות תיאור מקרה ונאפשר לכם לשאול שאלות. הרצאתו של ערן גולדשטיין. מטפל מוסמך ברפואה סינית, מאפשר מוסמך בשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, מטפל במרכז לרפואה משלימה אינטגרטיבית בביה"ח איכילוב ומטפל בגמגום בשיטת IBSR.

הרצאה מספר 2

גגגגגמגום. מהי הפרעת השטף הזו?

מסע כה ארוך טמון במילה הזו, אתגרים והתמודדות רבה. "מהו הטיפול הטוב ביותר לגמגום?" הינה שאלה נפוצה ומורכבת. קיימות שיטות רבות ושונות לטיפול בגמגום. אין תשובה נכונה לשאלה זו. טיפול טוב צריך לתת מענה לצרכיו של האדם הפונה לטיפול. ההחלטה לפנות לטיפול אינה קלה, אך ביכולתה לפתוח דלת לחוויה מעניינת, מעשירה ומועילה. כל מה שרצית לדעת על גמגום ולא מצאת את מי לשאול, הטיפולים האפשריים והציפיות מן הטיפול. הרצאתה של פרופ' כהתיה אדלמן. מנהלת המכון לאודיולוגיה והפרעות בתקשורת, המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה.

הרצאה מספר 3

טיפול מקוון בגמגמום - לא רק בתקופת קורונה !

חברת נובוטוק ישראל בשיתוף המרכז הרפואי הדסה עין כרם פיתחו קורס טיפולי מקוון א סינכרוני ייחודי המאפשר אימון בקצב אישי, במצבי אמת ומכל מקום. הקורס של נובוטוק, אינו עוד שיטה או קורס, הוא שונה ואפקטיבי ממה שהכרתם עד היום! מוזמנים להכיר את התוכנה מקרוב, לחוות מעט מן הדרך שתעברו יחד איתנו עד לדיבור משוחרר, רפוי ושוטף, נטול חרדה והימנעות. הרצאתה של מיכל מלין. מומחית להפרעות שטף הדיבור ומוסמכת לטיפול CBT. מרצה וקלינאית תקשורת בכירה במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה.

הרצאה מספר 4

כיצד נהפוך לשותפים מכילים וסבלניים למסע החיים עם הגמגום?

"הגמגום הורס לילדי את החיים", "הגמגום גורם לילדי סבל"... "היא לא תסתדר בחברה בגלל הגמגום", "היא צריכה ללמוד לשלוט בדיבור"... אלו מעט מן המחשבות המלוות את חיינו כהורים לילדים שמגמגמים, אשר גורמות לנו למתח וסבל רב. גישת IBSR מאפשרת לנו לחקור ולהשתחרר מהשפעתן של מחשבות אלו, למצוא בתוכנו שקט ורווחה אישית וליצור בקרבנו מרחב הקשבה איכותי עבור ילדינו. כך נהפוך לשותפים מבינים, מכילים וסבלניים לדרכם במסע החיים עם הגמגום. הרצאתו של ערן גולדשטיין. מטפל מוסמך ברפואה סינית, מאפשר מוסמך בשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, מטפל במרכז לרפואה משלימה אינטגרטיבית בביה"ח איכילוב ומטפל בגמגום בשיטת IBSR.

פעילות חודש המודעות לגמגום 2020

'דיבור שוטף' - מדברים על גמגום עם שי גולדן

דיבור שוטף עם מיכל מלין

דיבור שוטף עם שרית לוסטר

דיבור שוטף עם צביקי פליישמן

דיבור שוטף עם אביב ווייס

גמגום, חיים ומה שביניהם - עם שי גולדן

מעגלי ההשפעה על האדם המגמגם - גבריאלה הודס

שי גולדן בתוכנית הבוקר רשת 13

מאמרים אחרונים

 • in מאמרים

  דרכי התמודדות עם המצב והגמגום

  בתקופה האחרונה אנחנו מוצפים בבקשות סיוע לאנשים שחווים החמרה בגמגום או לילדים שמופיעים אצלם סימני חרדה ומאפייני גמגום. עקב המצב הביטחוני החמור. זה הזמן לא להחמיר את החוויה שלכם אלא לתת לה מענה מיידי. חשוב להבין כי חרדה היא לגיטימית בתקופה זו, והגיוני שבזמני חרדה חווים שינויים בשטף הדיבור. אך כדאי להכיר דרכי התמודדות עם...
 • in חדשות נובוטוק, מאמרים

  הרצאה על חוסן נפשי

  בימי מלחמת 'חרבות ברזל' חוויית האי וודאות וחוסר השליטה לא פסחה על אף אחד. לאנשים שיש להם גמגום חוויה לחוצה זו יכולה להשפיע לרעה על מאפייני המאבק בדיבור. בנובוטוק יצאו בהרצאה בלעדית על התמודדות נכונה בזמן משבר תוך שילוב טכניקות בדיבור וכלים רגשיים של קבלה וחמלה עצמית....
 • in מאמרים

  הימנעות

  בכתבה זו נציג מושג שרווח באוכלוסייה הכללית המופיע במידה מסויימת אצל כל אדם בכל גיל ושמו הימנעות! מה זו הימנעות: הימנעות היא מושג פסיכולוגי המתאר התנהגות שמתרחשת על מנת למנוע גירוי בלתי נעים. הילדה שלך אמורה להיבחן הבוקר אבל היא מתלוננת על כאבי בטן ובחילות. בדמעות שליש מתחננת לפניך לא ללכת לבית הספר, רק היום… היא מעדיפה להימנע. אתם אנשים...
 • in מאמרים

  התנגדות בטיפול, טוב או רע?

  מאת שרון שיש ורבקה אלימלך קלינאיות תקשורת בנובוטוק. התנגדות יכולה לעלות בהרבה מהקשרים הבינאישיים שלנו בחיים, ובין היתר בקשר שבין מטופל למטפל ולתהליך עצמו. בהקשר של טיפול בגמגום, לכל אורך התהליך יכולות לעלות התנגדויות: התנגדות לתרגול, התנגדות לביצוע הטכניקה בקליניקה, התנגדות להעברת הטכניקה החוצה לחיי היומיום, התנגדות לשיתוף פעולה בחלק הרגשי שבטיפול ...
 • in מאמרים

  הדרכת הורים לילד עם שונות ספציפית

  יום אחד, אתם שומעים שהילד או הילדה הקטנים שלכם, החלו לחזור על מילים או הברות והם החלו להשחיל "מילות פקק" בדיבור (אה…וזה וזה…). המצב החמיר בימים האחרונים, וכאשר אתם מתייעצים עם אנשים בסביבתכם, חלקם אומרים לכם: ״ עזבו, זה יעבור."  אבל אתם דואגים ומבולבלים. מהו הדבר הנכון לעשות? ובכן ראשית… לנשום עמוק. תופעה של גמגום...
 • in מאמרים

  גמגום סמוי

  לרוב הגמגום לא ניתן להסתרה וכשאדם שמגמגם פותח בשיחה ניתן להבחין בשונות שבדיבור. אך, ישנו סוג גמגום שנפוץ מאד ואינו מדובר כמעט ובו סימפטומים של גמגום שאינו נשמע. גמגום סמוי – COVERT STUTTERING לאנשים עם גמגום סמוי, יש גמגום. יחד עם הגמגום יש להם את היכולת להסתיר ולהסוות אותו לפני שהוא מגיע לפני השטח על...
 • in מאמרים

  גמגום בשילוב של דיבור חטוף – cluttering

  במסגרת הגשת טיפול לגמגום ניתן לראות כי ישנה לקות דומה אך שונה שלעיתים רבות מצטרפת אל הגמגום ומייצרת צורך בשינוי במרכיבי הטיפול. משה הרשקוביץ דוקטורנט בחוג להפרעות בתקשורת ומרצה במכללת אורנים ושאנן מציג מידע עדכני על גמגום בשילוב דיבור חטוף. מה זה דיבור חטוף? גמגום זאת תופעה של שמוכרת יותר ויותר בציבור אך דיבור חטוף...
 • in מאמרים

  היבטים רגשיים בתהליך של טיפול בגמגום

  עד לפני כמה עשורים עדיין חשבו שהטיפול המיטבי עבור גמגום וקשיי שטף הינו בעל היבטים טכניים בלבד. במונחים היסטוריים זה היה אתמול ממש. עם התפתחות המחקר בתחומים הרגשיים השונים הבינו כי טיפול הוליסטי עבור גמגום חייב לכלול גם מאפיינים של היבטים רגשיים מהם הדיבור מושפע ועליהם הפרעת השטף משפיעה. הדרך הרגשית עברה גם היא התפתחות...
 • in חדשות נובוטוק, מאמרים

  כיצד גישת המיינדפולנס עשויה לעזור לאדם שמגמגם ולבני משפחתו

  גישת המיינדפולנס מבקשת להזמין להתבוננות סקרנית ולא שיפוטית באירועים המתרחשים ברגע הזה ממש. בהרצאה נבין את עולמו של האדם שמגמגם באמצעות גישה זו, ונלמד כיצד תרגול כלים מתחום המיינדפולנס עשוי לאפשר לאדם שמגמגם ולבני משפחתו, התמודדות יעילה יותר עם אתגרים אופייניים לגמגום. ד"ר איתי גליק, פסיכולוג קליני מומחה, ניהול במשך עשור את מרפאת 'שחף' להפחתת...
 • in חדשות נובוטוק, כללי, מאמרים

  "תקיפת הבושה"

  אביה אמזל / דבר העורכת לקריאת הכתבה...
 • in חדשות נובוטוק, כללי, מאמרים

  "דילמת הקבלה העצמית של האדם שמגמגם"

  ערן גולדשטיין מאפשר מוסמך בגישת העבודה של ביירון קייטי, מפתח שיטת IBSR sttutering לקריאת הכתבה  ...
 • in חדשות נובוטוק, כללי, מאמרים

  "השתיקה מלאה בתשובות"

  רבקה אלימלך קלינאית תקשורת לקריאת הכתבה...
 • in מאמרים, שונות

  נקמת הילד המגמגם

  נקמת הילד המגמגם / רוני סומק הַיּוֹם אֲנִי מְדַבֵּר לְזֵכֶר הַמִּלִּים שֶׁפַּעַם נִתְקְעוּ לִי בַּפֶּה. לְזֵכֶר גַּלְגַלֵּי הַשִּׁנַּיִם שֶׁפּוֹרְרוּ הֲבָרוֹת מִתַּחַת לַלָּשׁוֹן וְהֵרִיחוּ אֶת אֲבַק הַשְּׂרֵפוֹת בָּרֶוַח בֵּין הַלֹּעַ לַשְּׂפָתַיִם הַחֲשׁוּכוֹת. חָלַמְתִּי אָז לְהַבְרִיחַ אֶת הַמִּלִּים שֶׁנֶּאֶרְזוּ כִּסְחוֹרוֹת גְּנוּבוֹת בְּמַח...
 • in מאמרים

  על גמגום וחרדה: טיפול קוגניטיבי – התנהגותי

  מיכל מלין קלינאית תקשורת ומטפלת קוגניטיבית-התנהגותית אם הנך מתמודד עם גמגום, אתה וודאי חווה את השפעת מצבך הרגשי עליו: כאשר אתה לחוץ, מתוח וחרד, מרגיש חסר אונים או חסר ביטחון, הגמגום מחמיר. אם הנך רגוע ושליו, שמח ומלא ביטחון, הגמגום פוחת. מה שפחות ידוע לכל אדם שמגמגם, היא העובדה שהגמגום מושפע גם ממצבו הקוגניטיבי –...
 • in מאמרים

  כיצד להצליח ליישם את טכניקת הדיבור החדשה באמצעות גישת IBSR?

  מאת ערן גולדשטיין מאפשר בגישת העבודה של ביירון קייטי אתם בטח מכירים את זה… אתם לומדים טכניקה לשיפור שטף הדיבור, מתרגלים מול הקלינאית, מתרגלים מול התוכנה והולך לכם נהדר. ואז, כאשר אתם מנסים ליישם את טכניקת הדיבור החדשה בחיי היומיום משהו לא הולך, "משהו" מונע מכם להתחיל ליישם, "משהו" גורם לכם לנטוש את טכניקת הדיבור...

כתבו עלינו בתקשורת

TOP