הרצאות

סדרת הרצאות לרגל חודש המודעות בגמגום

הרצאה מספר 1

לדבר ללא מאבק בשיטת IBSR

גישת IBSR הינה שיטת טיפול הוליסטית פורצת דרך, המבוססת על שיטת "העבודה" של ביירון קייטי. השיטה מאפשרת ליצור גשר לעולמם הפנימי של ילדים ומבוגרים שמגמגמים. לאתר את דפוסי החשיבה הרגשיים וההתנהגותיים ולחקור אותם, להשתחרר מהשפעתם ולהחליפם בעמדות ואמונות מעצימות. נסקור את עקרונות הגישה, נדגים באמצעות תיאור מקרה ונאפשר לכם לשאול שאלות. הרצאתו של ערן גולדשטיין. מטפל מוסמך ברפואה סינית, מאפשר מוסמך בשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, מטפל במרכז לרפואה משלימה אינטגרטיבית בביה"ח איכילוב ומטפל בגמגום בשיטת IBSR.

הרצאה מספר 2

גגגגגמגום. מהי הפרעת השטף הזו?

מסע כה ארוך טמון במילה הזו, אתגרים והתמודדות רבה. "מהו הטיפול הטוב ביותר לגמגום?" הינה שאלה נפוצה ומורכבת. קיימות שיטות רבות ושונות לטיפול בגמגום. אין תשובה נכונה לשאלה זו. טיפול טוב צריך לתת מענה לצרכיו של האדם הפונה לטיפול. ההחלטה לפנות לטיפול אינה קלה, אך ביכולתה לפתוח דלת לחוויה מעניינת, מעשירה ומועילה. כל מה שרצית לדעת על גמגום ולא מצאת את מי לשאול, הטיפולים האפשריים והציפיות מן הטיפול. הרצאתה של פרופ' כהתיה אדלמן. מנהלת המכון לאודיולוגיה והפרעות בתקשורת, המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה.

הרצאה מספר 3

טיפול מקוון בגמגמום - לא רק בתקופת קורונה !

חברת נובוטוק ישראל בשיתוף המרכז הרפואי הדסה עין כרם פיתחו קורס טיפולי מקוון א סינכרוני ייחודי המאפשר אימון בקצב אישי, במצבי אמת ומכל מקום. הקורס של נובוטוק, אינו עוד שיטה או קורס, הוא שונה ואפקטיבי ממה שהכרתם עד היום! מוזמנים להכיר את התוכנה מקרוב, לחוות מעט מן הדרך שתעברו יחד איתנו עד לדיבור משוחרר, רפוי ושוטף, נטול חרדה והימנעות. הרצאתה של מיכל מלין. מומחית להפרעות שטף הדיבור ומוסמכת לטיפול CBT. מרצה וקלינאית תקשורת בכירה במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה.

הרצאה מספר 4

כיצד נהפוך לשותפים מכילים וסבלניים למסע החיים עם הגמגום?

"הגמגום הורס לילדי את החיים", "הגמגום גורם לילדי סבל"... "היא לא תסתדר בחברה בגלל הגמגום", "היא צריכה ללמוד לשלוט בדיבור"... אלו מעט מן המחשבות המלוות את חיינו כהורים לילדים שמגמגמים, אשר גורמות לנו למתח וסבל רב. גישת IBSR מאפשרת לנו לחקור ולהשתחרר מהשפעתן של מחשבות אלו, למצוא בתוכנו שקט ורווחה אישית וליצור בקרבנו מרחב הקשבה איכותי עבור ילדינו. כך נהפוך לשותפים מבינים, מכילים וסבלניים לדרכם במסע החיים עם הגמגום. הרצאתו של ערן גולדשטיין. מטפל מוסמך ברפואה סינית, מאפשר מוסמך בשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, מטפל במרכז לרפואה משלימה אינטגרטיבית בביה"ח איכילוב ומטפל בגמגום בשיטת IBSR.

TOP