כך שיפרתי את איכות החיים
וטיפלתי בגמגום שלי

טיפול באמצעות 'נובוטוק' בשיתוף מומחי המרכז הרפואי 'הדסה' מאפשרת לאנשים עם גמגום לשפר משמעותית את איכות החיים תוך מספר חודשים וכל זה מכל מקום ובכל זמן, במחשב האישי ומבלי להידרש לנסיעות, תורים ותיאומים • תשאלו את מי שפיתחו את התוכנה; גם הם אנשים עם גמגום

גם אם אתה אדם עם גמגום, אין סיבה שתחוש בושה או פחד. גם אם יש לך גמגום "קשה", וגם אם זה קורה רק כאשר אתה מתרגש. אין סיבה שתסחב את זה שנים ולא תטפל בזה.

לפני הכל, חשוב שתדע לקבל את עצמך כמו שאתה. בגלל שאין עוד מישהו כמוך. וכדאי שתדע שיש כלים מדהימים שיאפשרו לך להתמודד עם הגמגום בצורה הטובה ביותר.

הקושי שבגמגום מוכר היטב לכל מי שמתמודד איתו. לפעמים הוא בא לידי ביטוי בזיעה קרה, בדפיקות לב מואצות, בפחד מפני המילה הבאה, בחשש שהיא לא תצא מהפה, שהיא תתרסק, שהיא תברח. זה יכול לבוא ברגע הכי פחות מתאים. באמצע דייט, באמצע ראיון עבודה, באמצע פגישת עסקים.

מתברר שכבר עשרות שנים קיים טיפול מוכח ואנשים רבים עם גמגום שיפרו את איכות חייהם בכל תחומי החיים, בעבודה, בבית בזוגיות ועם החברים, בזכות אותו פיתרון. אלא שהשיטה דרשה בעבר מפגשים פרונטאליים, או כמו שהגדירו זאת מומחי הדסה "לגור שלושה שבועות בהדסה". ואילו היום, בעקבות הפיתוח הטכנולוגי של חברת 'נובוטוק', הפיתרון נמצא בהישג יד, במרחק של קליק אחד ממך.

הפיתרון הוא בשיטת הנקראת 'עיצוב שטף הדיבור' שכאמור, מוכרת מזה עשרות שנים. השיטה הזו הפכה לנחלתם של רבים באמצעות התוכנה של 'נובוטוק' שפותחה על־ידי אנשים שבעצמם עם גמגום. האנשים הללו לקחו את הפיתרון הוותיק שהצליח לעזור למגמגמים רבים, והתאימו אותו לאלגוריתם שנעזר בבינה מלאכותית ובמאגר מידע עצום שהולך ומתעדכן בכל יום ויושב בלבו של היישום. הפיתוח הטכנולוגי הזה מאפשר היום לכל אדם עם גמגום לשבת מול המחשב בבית ולשפר את איכות חייו במו ידיו.

'נובוטוק' מספקת מענה הוליסטי לאנשים עם גמגום והיא לא מסתפקת במענה טכני לטיפול בגמגום. היא בונה בראש ובראשונה את הביטחון העצמי ובאמצעות תכנים מרתקים, מעניקה למשתמש העצמה אישית באמצעות שיתוף חוויות ופטנטים בקבוצות תמיכה וירטואליות ופרונטאליות.

חברת 'נובוטוק' פועלת לעיצוב שטף הדיבור באמצעות שימוש במערכת און־ליין ייחודית שמשלבת CBT וIBSR, קלינאי תקשורת ואלגוריתם מתקדם שעוקב אחרי ביצועי המשתמש ומעניק לו פידבקים מיידיים. קלינאי תקשורת המומחים של המרכז הרפואי הדסה עוקבים אחרי התהליך ומתערבים במידת הצורך. הטיפול לא מסתפק ב"תרגילים" על יבש ומשלב, בחלקו השני, אתגרים ושיחות במצבי אמת שמאפשרים למשתמש ליישם בפועל את מה שתרגל בחלק הראשון.

יש הוכחות שהשיטה עובדת?
תוכנת 'נובוטוק' הוכיחה את עצמה בהצלחה רבה. מי שפיתחו אותה הם אנשים שבעצמם היו מגמגמים ואחרי טיפול מוצלח ביקשו להביא את הבשורה לכל מי שיש לו גמגום. הטיפול מבוסס על עיצוב שטף הדיבור, שיטה המוכרת כבר שנים בעולם הרפואה. וכיום עם התקדמות הטכנולוגיה הטיפול מבוצע במחשב הביתי, ללא צורך לצאת מהבית.

היכן מתקיימים הטיפולים?
בכל מקום ובכל עת. באמצעות המחשב האישי.

כמה זמן נמשך הטיפול?
השלב הראשון והמשמעותי נמשך כחודשיים והוא אינטנסיבי במיוחד. מטרתו להקנות לאדם עם גמגום את הכלים והיכולות לעצב את שטף הדיבור שלו. בחלק הראשון נערכים "אימונים" על יבש. בחלק השני הופכים האימונים ל"תרגילים" אמיתיים בצורת שיחות במצב אמת לבחירת המשתמש. גם השיחות הללו מנוטרות ומעניקות למשתמש פידבק מיידי והנחיות לשיפור במידת הצורך.

תוך כמה זמן ארגיש שינוי משמעותי?
זה תלוי במספר גורמים אך ברוב המקרים בתוך חצי שנה תרגישו שינוי משמעותי, ומה שנשאר לאחר מכן על מנת לשמר את ההישג הוא תרגול.

ומה אחרי חצי שנה?
ממשיכים לתרגל כל הזמן בדיוק כמו שספורטאי ממשיך להתאמן שוב ושוב כדי לשמר את היכולות שלו. גם אצלנו ממשיכים להתאמן במידת הצורך לפי הנדרש. המערכת פתוחה לשימוש גם אחרי השלב האינטנסיבי והליווי הצמוד וזה עוד אחד מהיתרונות של טיפול מהבית.

TOP