שאלות נפוצות

אם יש לכם שאלות נוספות,
צרו איתנו קשר ונשמח לשוחח איתכם

הטיפול דרך מערכת Novotalk-Hadassah מתבצע על ידי לימוד טכניקת "עיצוב השטף", תוך מתן דגש על עיצוב חוויית הדיבור. הטכניקה ותיקה ומוכרת ונמצאת בשימוש על ידי מומחי הדסה זה עשרות שנים. באמצעות לימוד עצמי ומשוב דיגיטלי שנעשה על ידי התוכנה הייחודית שלנו, רוכשים כלים טכניים ורגשיים ליציאה ממאבק הדיבור ולחוות חווית דיבור חיובית. כתוצאה מכך השטף משתפר. הטיפול מלווה בצוות קלינאיות תקשורת מוסמכות ומיומנות.

לכל מטופל קלינאית תקשורת מוסמכת המלווה אותו באופן אישי לאורך כל שלבי התרגול. לכל שלב יש סרטון הסבר, ולאחר מכן עוברים לתרגול מול המערכת הנמשך בין 20-30 דק ובמהלכו מקבלים פידבק מהמערכת בצורה שוטפת. המערכת מנתחת את הביצוע של המשתמש ומעניקה לו משוב בזמן אמת. התרגול היומי נשמר במערכת כסרטוני וידאו באמצעותם קלינאיות התקשורת עוקבות אחר התהליך.

מגוון התוכניות של נובוטוק מותאמות על פי גיל החל מילדים ועד מבוגרים, הטיפול מותאם אישית לכל סוגי הגמגום.

השלב הראשון בו לומדים את שיטת עיצוב השטף ועיצוב חווית הדיבור כולל שלבים בתוכנה ומספר פגישות עם קלינאית ונמשך כמה חודשים. כל שלב אורך בין 4-5 ימים בהם יש להקדיש לתרגול 20-30 דק' ביום. מומלץ כי התרגול בשלב זה יהיה אינטנסיבי, וייעשה מדי יום.
השלב שני, שלב ההטמעה, בו מטמיעים את התחושות המדויקות במערכת השרירים הקשורה לדיבור ורוכשים שליטה מלאה ביסודות הטכניקה. בשלב זה מומלץ לתרגל עם האנשים שסביבך על מנת להשיג את התוצאות האופטימליות. שינוי בחוויה הגופנית בזמן הדיבור מורגש החל משלב הטמעת הדיבור הטבעי אל חיי היומיום ושינוי בשטף הדיבור לרוב מורגש כעבור כמה חודשים מתחילת התרגול, לקראת סיום השלב הראשון של הטיפול.

דרישות טכניות להפעלת האתר: מחשב נייד או נייח, חיבור אינטרנט מהיר, דפדפן מסוג כרום (chrome), וכן סט אוזניות עם מיקרופון, שניתנות לחיבור למחשב. דרישות כלליות: יש לקחת בחשבון זמן תרגול של 20-30 דק מול התוכנה מדי יום במהלך 3-4 החודשים הראשונים. לאחר מכן זמן התרגול מול התוכנה מתקצר מעט.

קורס שאורכו משתנה עפ"י רמת וחומרת הגמגום, ובו יירכשו טכניקות לשיפור שטף הדיבור
ב. אימון רגשי – טיפול קוגניטיבי רגשי מול מנטור להקניית כלים להתמודדות עם הקושי הרגשי הנלווה לגמגום
ג. ליווי שוטף של אנשי מקצוע ומתן פידבק בזמן אמת ע"י התוכנה
ד. תרגול "מצבי אמת" של סיטואציות תקשורתיות מחיי היום-יום
ה. קבוצה תומכת ומלווה תומכת של משתמשים אשר מעצימה את תוצאות הטיפול

גישת עיצוב שטף הדיבור היא גישה מוכרת מזה עשרות שנים, בה עושים שימוש מכוני דיבור מובילים בעולם כולו. בארץ מוביל את השיטה המכון להפרעות בתקשורת של ביה"ח הדסה עין-כרם.
גישה זו מציגה מערכת תבניות אותן לומד המשתמש בצורה היררכית. את התבניות הנלמדות מתרגלים שוב ושוב עד אשר אופן הביצוע מוטמע היטב במערכת השרירים. התבניות החדשות יוצרות קשרים חדשים במוח. על פי גישה זו, הלמידה מאפשרת למשתמש שינוי בדפוסי הדיבור שלו ושימוש בדפוס דיבור שוטף יותר.
'גישה זו לבדה לא נותנת מענה לפן הרגשי המעורב בגמגום ולחווית הגוף בזמן דיבור ולכן בנובוטוק ניתן מענה רחב ע"י מנטור רגשי'.

Novotalk-Hadassah מערכת מנתחת את ביצועי המשתמש ומספקת משוב בזמן אמת. במידה והביצוע אינו מדויק, המוניטור מציין כיצד ניתן להשתפר. במקביל, צוות קלינאיות התקשורת של נובוטוק הדסה מנטר את ביצועים והתרגולים, ומעניק משוב אישי ופגישות טיפוליות המסייעות לטיפול. באפשרות המשתמשים באתר לפנות אל קלינאיות התקשורת שלנו בשאלות המתעוררות במהלך התרגול ולקבל מענה אישי.

היתרונות המרכזיים של התוכנית הם, שילוב תרגול הכולל משוב מיידי ומושב אנושי , ולצד זה מענה מקצועי לפן הריגשי שהינו משמעותי במהלך הטיפול, זהו שילוב ייחודי לתוכנית נובוטוק הדסה.
בנוסף המערכת נגישה וזמינה מכל מקום ובכל שעה, בקצב שלכם ובזמן המתאים לכם על מנת שתהיו נינוחים ותשפרו בצורה משמעותית את אופן הדיבור וחווית הדיבור.

בהחלט. אנו ב-Novotalk-Hadassah מאמינים שללא התמיכה הרגשית, ופיתוח המודעות לפן הרגשי הכרוך בגמגום, קשה ליישם את הטכניקות בחיי היום יום. לכן, במקביל לקורס עיצוב שטף הדיבור, המשתמשים בNovotalk-Hadassah עוברים תהליך רגשי, במסגרתו מפתחים מודעות ורוכשים כלים מעשיים להתמודדות עם האלמנטים הרגשיים, הפיזיים והחשיבתיים הקיימים אצל כל אדם מגמגם.

בסיום החלק הראשון של קורס עיצוב השטף, בו לומדים את העקרונות והטכניקות, המשתמש עובר לחלק השני - שלב ההטמעה. בשלב זה, כל משתמש מקבל משימות דיבור אישיות, בדרגות קושי שונות, בהתאם לבחירתו וליכולתו להתמודד עם משימות אלו. קלינאיות התקשורת ילוו את שלב המעבר, ע"י הכוונה למשתמש ונתינת המלצות לפי הצורך.

שיטת עיצוב השטף אינה מכחידה את הגמגום, אלא מקנה כלים שמאפשרים דיבור שוטף, ויכולת ליישם את הכלים בדיבור יומיומי. אין כאן פתרון קסם, אלא טכניקות וכלים רגשיים שפועלים במספר מישורים:
1. תרגול יום יומי ורציף של התבניות שנלמדות ומתורגלות בקורס הוכח כמאפשר יצירת דיבור שוטף יותר.
2. הטכניקות של עיצוב השטף מקנות את היכולת לצלוח רגעי גמגום, אם קורים, באופן קל יותר, עם פחות מאבקים או בלוקים.
3. התהליך מלווה גם בפיתוח מודעות ומתן כלים להתמודד עם החוויה הרגשית המלווה גמגום. כל משתמש שמתמיד בתהליך ומטמיע את הכלים שרכש, יחוש הטבה משמעותית בשטף הדיבור.

על לקוחות המשתמשים בשירות סינון תכני אינטרנט (הגבלות אינטרנט מטעמי דת וכדומה) לפעול מול ספק סינון התכנים לקבלת גישה לאתר web.novotalk.com. במידה וקיימת בעיה, לבעלי סינון תכני אינטרנט ניתן באמצעות תיאום מול חברת הסינון לקבל גישה לתוכנה

כרגע האפליקציה מאפשרת הצטרפות לדוברי עברית ואנגלית בלבד.

TOP