כנס בוגרי נובוטוק

השנה לכבוד יום המודעות 2022 הופק כנס פרונטלי עוצמתי ראשון מסוגו, בו התארחו בוגרי תוכנית נובוטוק ובני משפחתם. בכנס חוץ ממגוון התכנים המעניינים שהוגשו לקהל, נערכה ההשקה לתוכניות ההמשך למתקדמים. השקת קהילת נובוטוק והשקת תוכנית BIG TALK – תוכנית המשך למתקדמי נובוטוק.

מתוך מחשבה על הצורך של האדם שמגמגם במתן פלטפורמה תרגולית המשכית וכן קבוצת תמיכה המהווה מקום לייעוץ מקצועי בפן הרגשי ופן הטכני. נובוטוק יצרה קבוצת המשך בה המטופלים יכולים להיפגש באופן מקוון, אחת לשבועיים, עם עמיתיהם ואיש מקצוע, להמשך תרגול טכניקות, תוך העלאת חוויות ושיתופים.

המשתתפים בכנס האזינו להרצאתו המרתקת של ערן גולדשטיין מטפל גוף נפש בשיטת IBSR stuttering בנושא 'הדיבור הפנימי של האדם שמגמגם' – כיצד שינוי דפוס הדיבור הפנימי מסייע לשיפור בחוויית הדיבור.

בנוסף, נערך פאנל בוגרים מרתק ומפעים שהונחה ע"י הקלינאית ברכה גולדווסר, בו המטופלים שתפו את נקודת המבט שלהם על הגמגום והעלו חוויות ואנקדוטות מרגשות וסוחפות.

סדרת הפודקסטים המקצועית מבית היוצר של 'נובוטוק'

המרכז לטיפול בהפרעות שטף וגמגום

בסדרה זו נארח מטופלים ומטפלים מהקשת הרחבה של הפרעות שטף. המטרה שלנו היא לקרב את הנושא לקהל הרחב בשביל להעלות מודעות ולשבור את הסטיגמה. מזמינים אתכם להאזין, להעמיק בנושא, לחוות ולשתף אחרים.

#6 התמודדות עם שונות בשוק העבודה

בפרק מספר 6 רבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בתחום הפרעות השטף מארחת את שולי בן לולו מנהלת בית ספר למכירות, מלווה עסקים ובעלות עסקים ויועצת להתקדמות תעסוקתית ומשוחחת איתה על טיפים נכונים עבור מתמודדים בעולם התעסוקה ובמיוחד עבור מתמודדים עם שונות בראיונות עבודה, עסקים פרטיים וקריירה מקצועית.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#5 חוויה של אדם שמגמגם ברצף החיים

בפרק החמישי משוחחים ניב באומל מטופל בנובוטוק ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף על כל ההיבטים בחוויית הילד, הנער, הבחור והאדם שמגמגם. תוכלו להתחבר לחלק החיובי וגם לקושי ולכאב שיש לאדם שמגמגם במסלול החיים

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#4 הדרכת הורים לילדים שמגמגמים

בפרק הרביעי משוחחות גבריאלה הודס קלינאית תקשורת, מרצה, מדריכה ובעלת קליניקה פרטית, חברה ב-the lidcomb program ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, על חלקים מהתמודדות של הורים לילד שמגמגם. בפרק זה תוכלו לשמוע מתי כדאי ללכת לטיפול, למי כדאי לפנות, מה עושים כשהילד/ה לא מעוניין לטפל ועוד... ובמיוחד להקשיב כיצד ניתן להיות הורה משמעותי בסיפור של הילד/ה שלך

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#3 חשיבות מתן מענה רגשי בטיפול בגמגום

בפרק השלישי משוחחים ערן גולדשטיין מטפל גוף נפש בשיטת IBSR ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, על חוויית מטפל רגשי להפרעות בשטף הדיבור שהוא בעצמו חווה גמגום. מהו מסלול חייו בצל הגמגום ואיך כיום הוא חי באור הגמגום ומאיר לאנשים אחרים

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#2 עושים סדר - דיבור מהיר, חטוף וגמגום

בפרק השני משוחחים משה הרשקוביץ דוקטורנט בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה ומרצה במכללות אורנים ושאנן ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, על ההבדל בין גמגום לדיבור חטוף, ועל החלקים הנוספים שיכולים לאתגר אנשים הלוקים בהפרעת שטף מסוג דיבור חטוף בשילוב של גמגום ודרכי התמודדות.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

#1 נעים מאוד - גמגום סמוי

בפרק הבכורה של סדרת הפודקסטים,
משוחחים ברכה גולדווסר קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף, אסף ווינברום מטופל בנובוטוק מעצב תאורה ומרצה בכיר במכללות לעיצוב ורבקה אלימלך קלינאית תקשורת מקצועית בטיפול בהפרעות שטף,

על סוג של גמגום שאינו מוכר על מנת להכיר ולהעמיק את הידע, לשמוע ולהיחשף למה שעובר על אנשים עם גמגום שאינו נשמע וגם לא כל כך נראה, וללמוד על דרכי ההתמודדות שלהם.

להאזנה בפודקאסטים במגוון ערוצים

תוכנית מיוחדת לציון
חודש המודעות לגמגום

בתוכניתה השבועית של ורדה רזיאל ז'קונט התארחה רבקה אלימלך, קלינאית תקשורת מקצועית במכון שלנו, בה היא סיפרה ושיתפה על עולמם של המטופלים ודרכי ההתמודדות עם הקשיים אותם הם חווים.

TOP