אודות נובוטוק

התוכניות שלנו

הכירו את מגוון התוכניות מבית 'נובוטוק'! התוכניות מותאמות על פי גיל, החל מילדים ועד מבוגרים, ומותאמות אישית לכל סוגי הגמגום לאפקטיביות מרבית. הטיפול מתבצע באמצעות מחשב בכל זמן ומכל מקום.

הטיפול דרך מערכת נובוטוק הדסה מתבצע על ידי לימוד טכניקת "עיצוב השטף" הידועה, תוך מתן דגש על עיצוב חוויית הדיבור. רוכשים כלים טכניים ורגשיים ליציאה ממאבק הדיבור ולחוות חווית דיבור חיובית. הלמידה נעשית באמצעות לימוד עצמי ומשוב דיגיטלי, המתבצע על ידי התוכנה הייחודית שלנו, את התוצאות כולם רואים בשטח - שטף הדיבור משתפר.

לכל מטופל בנובוטוק קלינאית תקשורת מוסמכת המלווה את הטיפול באופן אישי לאורך כל שלבי התרגול. רוב התרגול מתבצע מול המערכת ונמשך בין 20-30 דקות, במהלכו מקבלים פידבק בזמן אמת מהמערכת בצורה שוטפת. המערכת מנתחת את הביצוע של המשתמש ומעניקה לו משוב בזמן אמת.

התרגול היומי נשמר במערכת כסרטוני וידאו באמצעותם קלינאיות התקשורת עוקבות אחר התהליך.

לב התוכנית הוא המענה לפן הרגשי – קוגניטיבי:

אנו מאמינים שללא התמיכה הרגשית, ופיתוח המודעות לפן הרגשי הכרוך בגמגום, קשה ליישם את הטכניקות בחיי היום יום. לכן, במקביל לקורס עיצוב שטף הדיבור, המשתמשים עוברים תהליך רגשי, במסגרתו מפתחים מודעות ורוכשים כלים מעשיים להתמודדות עם האלמנטים הרגשיים, הפיזיים והחשיבתיים הקיימים אצל כל אדם שמגמגם.

בכדי ליצור העברה של הידע אל המציאות, בהמשך התהליך ניתנת התנסות פרקטית בקבוצות תרגול המודרכות ע"י קלינאיות התקשורת המנוסות שלנו. בהם מתרגלים את הידע הנלמד באופן אקטיבי המדמה את מצבי הדיבור היומיומיים. לאורך שלב הטמעת הכלים הפרקטיים בסיטואציות דיבור מגוונות, הקלינאית מלווה את המתרגל ונותנת לו כלים להשמה טובה בחיי היומיום.

מה היתרונות של 'נובוטוק'?

שילוב תרגול הכולל
משוב מיידי בזמן אמת

משוב אנושי על ידי קלינאיות
תקשורת מומחיות

שילוב של מענה מקצועי לפן הריגשי שהינו משמעותי במהלך הטיפול

ליווי בהטמעת הידע
בסיטואציות דיבור מגוונות.

המערכת נגישה וזמינה מכל מקום ובכל שעה, בקצב שלכם ובזמן המתאים לכם על מנת שתהיו נינוחים ותשפרו בצורה משמעותית את אופן הדיבור וחווית הדיבור

חדש! טיפול פרונטלי
לגמגום במכון 'נובוטוק'

אנחנו שמחים לבשר, כי לאור הביקוש, פתחנו טיפולים פרונטליים
במכון 'נובוטוק' עבור ילדים המתאימה להם דרך טיפול פנים אל פנים.

ייחודיות המכון היא שאנו מתמחים בנושא הגמגום ומשלבים ידע מקצועי עם צוות מומחה.

מהו התהליך ואיך זה קורה?

לפני הכל - אבחון!

תהליך האבחון אורך 1-2 פגישות, בהתאם לאופי הלקות, גיל הילד ומידת שיתוף הפעולה.
בתהליך האבחון, כמו בתהליך הטיפול, נוכחות ההורים חשובה. על מנת לייעל את תהליך האבחון.
מטרת האבחון היא הבנה של תפקודו של הילד בתחום הדיבור השפה הלמידה והתקשורת - נקודות החוזק שלו והנקודות שדורשות חיזוק נוסף.
לאחר מכן נגזרות ההמלצות המקצועיות - האם נדרש טיפול כרגע, סוג הטיפול ותדירותו.

מה אחר כך?

אורך כל מפגש הינו 45 דקות, וכולל בתוכו זמן עבודה עם הילד והדרכת הורים להמשך תרגול בבית. זמן העבודה מתחלק להקניית כלים טכניים וללמידה והתנסות של תכנים רגשיים ממוקדים.
מספר המפגשים הדרושים ליצירת שינוי הינו משתנה ותלוי בגיל הילד, אופי הלקות, מידת שיתוף הפעולה שלו בטיפול ומידת שיתוף הפעולה שלו בתרגול בבית.
לרב תדירות המפגשים היא אחת לשבוע, אך לעיתים התדירות יכולה לרדת כאשר התרגול בבית הוא יעיל מאוד בתחילת סדרת הטיפולים ובהמשך לפי הצורך אנו עורכים שיחת הורים, שמטרתה תיאום בנוגע לציפיות ולמטרות הטיפול, חשיבה משותפת לגבי המשך הדרך, התערבויות נוספות נחוצות או סיום טיפול.

TOP